O nas

NOWE życie literatury w przekładach
Wiemy, że książka żyje własnym życiem… Książka przełożona zyskuje za każdym razem nowe życie. Pozwalamy jej żyć pięknie.

NOWE podejście do czytelnika
Wierzymy, że dzięki książkom, które wydajemy, czytelnik odkrywa przyjemność czytania, poznawania, przeżywania i myślenia.

NOWE nazwiska i tytuły z kręgu najnowszej literatury francuskojęzycznej
Prezentujemy autorów w Polsce nieznanych albo mało znanych, dotychczas niewydawanych, zwłaszcza tych, którzy zyskali uznanie publiczności i krytyków w wielu krajach.

NOWE zjawiska
Dostrzegamy najciekawsze i najświeższe zjawiska we współczesnej literaturze i kulturze.

NOWE interpretacje
Mamy przykłady na to, że wiele historii da się opowiedzieć na nowo – i wciąż są interesujące.

NOWE tematy
Publikujemy książki odważnie poruszające tematy zarówno trudne, jak i pogodne, dotychczas pomijane albo niedostrzegane, które pozwalają na spojrzenie z dystansu, refleksję, uśmiech.

NOWE myślenie o współczesnej literaturze
Jesteśmy przekonani, że w literaturze współczesnej nie tylko przeglądamy się sami, ale możemy być bliżej drugiego człowieka.

NOWE perspektywy
Odkrywamy przed czytelnikami współczesną perspektywę barwnej wielokulturowości.

NOWE czasy
Życie ciągle nas zaskakuje… Jesteśmy otwarci na różne, nawet najbardziej nieoczywiste i nieprzewidziane aspekty współczesności.
Mamy świadomość, że wszystko już było… Mimo to z nadzieją i otwartością patrzymy w przyszłość, bo idzie NOWE. I to co nowe może być piękne, ważne, inspirujące.

WYDAWNICTWO NOWE jest literackim imprintem NOWELI, która od ponad trzydziestu lat oferuje polskim czytelnikom nowoczesne publikacje do nauki języków obcych, zwłaszcza romańskich.